Kalender

Ungdoms och juniorträning, OS

7 oktober 2019
kl: 17:30
Plats
Vokalen
Ansvarig
OS-gruppen
OS-gruppen utgår från Vokalen för teknikträning. Fokus är kartminne. Vi räknar med att hinna köra i dagsljus även denna måndag. Var ombytta och klara kl. 17:30.
Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Filippa
Ja, jag kommer på träningen
Mira
Ja, jag kommer på träningen
Martina
Ja, jag kommer på träningen
Olle
Ja, jag kommer på träningen
Vega
Ja, jag kommer på träningen
Silas hector
Ja, jag kommer på träningen
Isac
Ja, jag kommer på träningen
Hilda L
Ja, jag kommer på träningen
Maja L
Ja, jag kommer på träningen
Lovisa
Ja, jag kommer på träningen
Henrik
Ja, jag kommer på träningen
Wilma
Ja, jag kommer på träningen
Amanda Gustavsson
Ja, jag kommer på träningen
Andreas
Ja, jag kommer på träningen
Ebba
Ja, jag kommer på träningen
Valter
Ja, jag kommer på träningen

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
Ja, jag kommer på träningen
16 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/10 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, liten stig Vokalen Patrik K Info
18:00 * Servering Vokalen Info
2/10 Onsdag
3/10 Torsdag
18:30 Vinternatt Etapp 1 Notteryd Niklas Karlsson Länk››
4/10 Fredag
5/10 Lördag
00:00 Falkdrevet, dag 1 Info
7/10 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Norra stugan GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms och juniorträning, OS Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
8/10 Tisdag
18:00 * Servering Vokalen Info
18:00 Intervaller, stor stig Vokalen Patrik K Info
9/10 Onsdag
09:00 * Hallarna uthyrda Vokalen Kronobergs skola Info
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö AIS Värend GN Info
19:00 * Tävlingsmöte SM VOKalen, klubbrummet Niklas Karlsson Info
10/10 Torsdag
08:00 * Hallarna uthyrda Vokalrn Kronobergs skola Info
18:15 Vinternatt Etapp 2 Brittatorp Lena o Patrik Länk››
11/10 Fredag
08:00 * Hallarna uthyrda Vokalen Kronobergs skola Info
12/10 Lördag
00:00‹ 25-manna Stockholm Info & anmälan
13/10 Söndag
›23:59 25-manna Stockholm Info & anmälan
14/10 Måndag
17:30 Ungdoms och juniorträning, OS Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Vokalen GVG Info & anmälan
15/10 Tisdag
18:00 * Servering Vokalen Info
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte för ungdomskommittén Klubbrummet Info
16/10 Onsdag
10:00 Veteran-OL Högsby SOK Viljan Info
17/10 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 3: Smålandskavlen 1999 Fylleryd KK Länk››
18/10 Fredag
19/10 Lördag
20/10 Söndag
21/10 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Vokalen GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms och juniorträning, OS Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
22/10 Tisdag
18:00 * Servering Vokalen Info
18:00 Intervaller & styrka, stor stig/elljusspår Vokalen Patrik K Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
23/10 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Växjö AIS Info
18:00 * Personalbehovsmöte SM VOKalen, storstugan Niklas Karlsson Info
24/10 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 4 Holmarna Mattias K Länk››
25/10 Fredag
26/10 Lördag
00:00‹ Smålandskaveln Åseda Info & anmälan
00:00 Smålandskavlen Info
27/10 Söndag
›23:59 Smålandskaveln Åseda Info & anmälan
00:00 Smålandskavlen, individuella öppna klasser Info
28/10 Måndag
15:00 OS-gruppen VOKalen/Fylleryd Info & anmälan
29/10 Tisdag
18:00 * Servering Vokalen Info
18:00 Reflexbanan (Ta med pannlampa!) Vokalen Patrik K Info
30/10 Onsdag
10:00 Veteran-OL Torsås Torsås OK Info
31/10 Torsdag
15:30 Double-O workshop Vokalen Noel och William Info
18:00 Vinternatt Etapp 5: Spöknatten Hoppet Fam Niklasson Länk››

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se