Kalender

Ungdoms-SM, distriktsstafett

20 september 2020
Plats
Länk
Ansvarig
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/9 Tisdag
18:00 Intervaller backe & styrka, liten stig Vokalen Patrik K Info
19:15 TTE-möte storstugan Info
19:30 Ungdomssektionen Klubbrummet Info
2/9 Onsdag
3/9 Torsdag
18:00 OL-träning 3/9 Öjaby Janne K Info & anmälan
4/9 Fredag
00:00 DM, natt, Småland Info
5/9 Lördag
6/9 Söndag
00:00 DM, lång, Småland Info
7/9 Måndag
17:30 OS/GO-träning för ungdomar och juniorer Brittatorp Henrik Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Gustavslundskolan, Hovshaga GVG Info & anmälan
8/9 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, liten stig Vokalen Patrik K Info
9/9 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Alvesta Alvesta SOK Info
18:00 Damträff-höstupptakt Notteryds skjutfält p-plats INSTÄLLT Info
10/9 Torsdag
18:00 OL-träning 10/9 Furuby Olof (via Simon) Info & anmälan
11/9 Fredag
12/9 Lördag
00:00 INSTÄLLD! Träningsdag förKalmar OK Info
13/9 Söndag
14/9 Måndag
17:30 OS/GO-träning för ungdomar och juniorer Hovmantorp Andreas Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Högstorp, samling på Orrvägen GVG Info & anmälan
15/9 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, liten stig Vokalen Patrik K Info
16/9 Onsdag
18:00 Damträff höstupptakt Notteryds skjutfält Karin Info
17/9 Torsdag
18:00 OL-träning 17/9 Vikensved Martin och Adam Info & anmälan
18/9 Fredag
00:00‹ SM Medel och Lång Göteborg Info & anmälan
00:00‹ SM Medel och Lång Göteborg Info & anmälan
00:00 Ungdoms-SM, sprint Info
19/9 Lördag
  SM Medel och Lång Göteborg Info & anmälan
  SM Medel och Lång Göteborg Info & anmälan
00:00 Nässjö OK, dag 1, lång Info
00:00 Ungdoms-SM, lång Info
20/9 Söndag
›23:59 SM Medel och Lång Göteborg Info & anmälan
›23:59 SM Medel och Lång Göteborg Info & anmälan
00:00 Ungdoms-SM, distriktsstafett Info
00:00 Dags för torsdagsträningar! TTE Info & anmälan
21/9 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Biparadiset, Bokhultet GVG Info & anmälan
17:30 OS/GO-träning för ungdomar och juniorer Skogstorp Info & anmälan
22/9 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, stor stig Vokalen Patrik K Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
23/9 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Värend GN Info
24/9 Torsdag
08:00 * Hallarna uthyrda Vokalen Kronobergs skola Info
18:00 Torsdagsträning feat. Veckans bana Hoppet/Gårdsby TTE Info & anmälan
25/9 Fredag
26/9 Lördag
00:00‹ 10Mila Idre Fjäll Idre Fjäll TTE Info
00:00 Höstracet, lång Info
00:00 Pölder Cup-avslutningen, del 2, lång Info
00:00 Traneträffen, lång Info
27/9 Söndag
›23:59 10Mila Idre Fjäll Idre Fjäll TTE Info
00:00 Göingeträffen, medel Info
00:00 Höstracet, medel Info
00:00 Traneträffen, medel Info
28/9 Måndag
08:00 * Hallarna uthyrda Vokalen Kronobergs skola Info
17:30 * Ungdomsträning, GVG Vokalen GVG Info & anmälan
17:30 OL-intz OS/GO Teleborg Annika Info & anmälan
29/9 Tisdag
18:00 Ungdomssektionen Storstugan Ungdomssektionen Info
18:00 Löpträning Vokalen Patrik K Info
30/9 Onsdag

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se