Kalender

Ungdoms och juniorträning, OS

7 oktober 2019
kl: 17:30
Plats
Vokalen
Ansvarig
OS-gruppen
OS-gruppen utgår från Vokalen för teknikträning. Fokus är kartminne. Vi räknar med att hinna köra i dagsljus även denna måndag. Var ombytta och klara kl. 17:30.
Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Filippa
Ja, jag kommer på träningen
Mira
Ja, jag kommer på träningen
Martina
Ja, jag kommer på träningen
Olle
Ja, jag kommer på träningen
Vega
Ja, jag kommer på träningen
Silas hector
Ja, jag kommer på träningen
Isac
Ja, jag kommer på träningen
Hilda L
Ja, jag kommer på träningen
Maja L
Ja, jag kommer på träningen
Lovisa
Ja, jag kommer på träningen
Henrik
Ja, jag kommer på träningen
Wilma
Ja, jag kommer på träningen
Amanda Gustavsson
Ja, jag kommer på träningen
Andreas
Ja, jag kommer på träningen
Ebba
Ja, jag kommer på träningen
Valter
Ja, jag kommer på träningen

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
Ja, jag kommer på träningen
16 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/2 Lördag
14:30‹ OL-träning Hovmantorp OK Orion Info & anmälan
2/2 Söndag
›00:00 OL-träning Hovmantorp OK Orion Info & anmälan
10:00 Servering Vokalen Info
3/2 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Vokalen, inomhus idrottshall GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och juniorträning, OS Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
4/2 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
5/2 Onsdag
19:15 * Intervaller Telekonsult TBA Info
6/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 19 Evedal Fam Braun Länk››
7/2 Fredag
8/2 Lördag
9/2 Söndag
09:00 Ungdomsträning i Älmhult Älmhult Ungdomskommittén Info & anmälan
09:30 Linje-distans Norraby Norratorp Rottne Josephine, Patrik och Lena Info & anmälan
10:00 Servering Vokalen Info
14:00 Double-O, Möte Vokalen, Klubbrummet William o Noel Info
10/2 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Vokalen, inomhus idrottshall GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och juniorträning, OS Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
19:00 * Damträff Storstugan Laila Info
11/2 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte för ungdomskommittén Klubbrummet Ungdomskommittén Info
12/2 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Växjö OK Info
18:00 KA-kommittén klubbrummet Patrik K Info
13/2 Torsdag
18:00 * Vokalen uthyrd omklädning, dusch A Ulvagården Info
18:00 Vinternatt Etapp 20 Domfälleskogen Katarina L Länk››
14/2 Fredag
15/2 Lördag
09:00 Tapetsering Helena Info & anmälan
16/2 Söndag
09:30 OL-distans Hemmesjö Alicia Info & anmälan
10:00 Servering Vokalen Info
23:59 Mentorsprogram för elitlöpare junior senior TTE Info & anmälan
17/2 Måndag
18/2 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
19:30 TTE-möte klubbrummet Klubbrum TTE / Mattias Info
19/2 Onsdag
19:15 * Intervaller Telekonsult Info
20/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 21 Fylleryd Janne o Bente Länk››
21/2 Fredag
22/2 Lördag
11:00 * Vokalen uthyrd J Yngesjö Info
23/2 Söndag
09:30 OL-distans vikensved/tveta Notteryd Lukas Info & anmälan
10:00 * Servering Vokalen Anders & Karin Info
24/2 Måndag
17:30 Föräldramöte OS-grp Storstugan Ungdomskommittén Info
18:00 Möte för zonen kring ungdomsorientering Klubbrummet Ungdomskommittén Info
25/2 Tisdag
16:30 * Arena SM-sprint klubbrummet Andreas U Info
18:00 SM-träning Vokalen Patrik K Info
26/2 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Värend GN Info
19:15 * Intervaller Telekonsult Info
27/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 22 Fredrik J Länk››
28/2 Fredag
29/2 Lördag

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se