Kalender

Smålandskaveln

26/10 2019 ›› 27/10 2019
00:00 ›› 23:59
Plats
Åseda
Ansvarig

26-27 oktober arrangeras Smålandskaveln i Åseda med nattsträckor i en del klasser på lördag kväll och sedan fortsätter stafetterna på söndag morgon. Vi hoppas på många VOK-lag på startlinjen!


Det finns nio olika stafettklasser (Herrar, Damer, H16, D16, HD12, H180, D120, Öppen och Öppen lätt). Mer info om banlängder, antal löpare, svårighetsgrader mm. går att läsa i inbjudan: https://eventor.orientering.se/Documents/Event/47361/2/Inbjudan


Anmäl ditt intresse till att springa i ett lag senast fredag 11 oktober.  

Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Eva E
D120
Maria B
Damer
Helena
Damer
Annika
Damer
Jennie
Damer
Josephine
Damer
Maja P
Damer
Lena
Damer
Alicia
Damer
Louise
Damer
Olle
H16
Noel
H16
Hugo
H16
Karin Westström
HD12
Anton
HD12
Ville W
HD12
Minna W
HD12
Magnus p
Herrar
Henrik K
Herrar
Peter B
Herrar
Gustav R
Herrar
Isac Er
Herrar
Lukas
Herrar
Anders P
Herrar
Patrik R
Herrar
Simon C
Herrar
Patrik K
Herrar
Henrik E
Herrar
Kk
Herrar
Niklas
Herrar

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
D120
4 st
D16
5 st
Damer
11 st
H16
4 st
HD12
12 st
Herrar
16 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/2 Lördag
14:30‹ OL-träning Hovmantorp OK Orion Info & anmälan
2/2 Söndag
›00:00 OL-träning Hovmantorp OK Orion Info & anmälan
10:00 Servering Vokalen Info
3/2 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Vokalen, inomhus idrottshall GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och juniorträning, OS Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
4/2 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
5/2 Onsdag
19:15 * Intervaller Telekonsult TBA Info
6/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 19 Evedal Fam Braun Länk››
7/2 Fredag
8/2 Lördag
9/2 Söndag
09:00 Ungdomsträning i Älmhult Älmhult Ungdomskommittén Info & anmälan
09:30 Linje-distans Norraby Norratorp Rottne Josephine, Patrik och Lena Info & anmälan
10:00 Servering Vokalen Info
14:00 Double-O, Möte Vokalen, Klubbrummet William o Noel Info
10/2 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Vokalen, inomhus idrottshall GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och juniorträning, OS Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
19:00 * Damträff Storstugan Laila Info
11/2 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte för ungdomskommittén Klubbrummet Ungdomskommittén Info
12/2 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Växjö OK Info
18:00 KA-kommittén klubbrummet Patrik K Info
13/2 Torsdag
18:00 * Vokalen uthyrd omklädning, dusch A Ulvagården Info
18:00 Vinternatt Etapp 20 Domfälleskogen Katarina L Länk››
14/2 Fredag
15/2 Lördag
09:00 Tapetsering Helena Info & anmälan
16/2 Söndag
09:30 OL-distans Hemmesjö Alicia Info & anmälan
10:00 Servering Vokalen Info
23:59 Mentorsprogram för elitlöpare junior senior TTE Info & anmälan
17/2 Måndag
18/2 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
19:30 TTE-möte klubbrummet Klubbrum TTE / Mattias Info
19/2 Onsdag
19:15 * Intervaller Telekonsult Info
20/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 21 Fylleryd Janne o Bente Länk››
21/2 Fredag
22/2 Lördag
11:00 * Vokalen uthyrd J Yngesjö Info
23/2 Söndag
09:30 OL-distans vikensved/tveta Notteryd Lukas Info & anmälan
10:00 * Servering Vokalen Anders & Karin Info
24/2 Måndag
17:30 Föräldramöte OS-grp Storstugan Ungdomskommittén Info
18:00 Möte för zonen kring ungdomsorientering Klubbrummet Ungdomskommittén Info
25/2 Tisdag
16:30 * Arena SM-sprint klubbrummet Andreas U Info
18:00 SM-träning Vokalen Patrik K Info
26/2 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Värend GN Info
19:15 * Intervaller Telekonsult Info
27/2 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 22 Fredrik J Länk››
28/2 Fredag
29/2 Lördag

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se